Informacje
o firmie

PalettenWerk istnieje od 1990 roku i obecnie jest jednym z największych producentów i eksporterów palet drewnianych w Polsce. Prawie 30 lat działalności pozwoliło firmie zyskać bogate doświadczenie w produkcji i dostawach palet dla niemal wszystkich branż i gałęzi przemysłu. Palety PalettenWerk stosowane są przez kilkaset firm z branży spożywczej, budowlanej, chemicznej, farmaceutycznej, browarniczej, metalowej oraz w innych gałęziach przemysłu.

Firm info

Każdego miesiąca zakłady firmy opuszcza 900 TIRów dostarczających palety do Klientów w kraju i za granicą. Standardy jakości i obsługi klienta w PalettenWerk pozwalają spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów krajowych i zagranicznych. Wśród odbiorców PalettenWerk znajdują się największe koncerny i korporacje, a 60% produkcji jest eksportowana do ponad 15 krajów Europy.

W celu zapewnienia jakości oraz optymalizacji produkcji i logistyki, firma PalettenWerk realizuje szereg działań. Składają się one na system zarządzania jakością, system zamawiania i organizacji dostaw, system zarządzania surowcami, system wspomagania przepływu materiałów oraz dzienny program nadzoru ubytków i strat.

Firm info

Lat doświadczenia
na rynku palet

w krajach Europy
wysyłki

wykwalifikowanych
pracowników

ha powierzchni
magazynu

30 lat na rynku

Nasza historia rozpoczęła się w roku 1990. W ciągu 30 lat nasza firma rozwinęła się z małej firmy handlowej do jednego z największych producentów palet w Europie wprowadzającego na rynek ponad 7 milionów palet rocznie. Jest to możliwe dzięki ciągłej modernizacji i inwestycjom optymalizującym produkcję, zarządzanie i sprzedaż naszych produktów. Mimo osiągnięcia tak wysokiego pułapu, firma w dalszym ciągu zachowuje charakter firmy rodzinnej, łącząc tradycję z nowoczesnymi technikami zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć przyjazne warunki pracy, w których dobrze czują się wszyscy zatrudnieni, a często są to osoby pracujące od początku działalności naszej firmy. Minione 30 lat jest dobrym punktem wyjścia do dalszego rozwoju i sprostaniu wyzwaniom dynamicznie zmieniającej się gospodarki.

1990

Nasza historia rozpoczęła się w roku 1990, kiedy zaczęliśmy realizować pierwsze dostawy palet na rynek niemiecki. Były to w dużej mierze palety zakupione od małych zakładów.

1992

W 1992 rozpoczęliśmy własną produkcję, w pierwszej lokalizacji naszej firmy – Bystrej Podhalańskiej. Produkowaliśmy na zakupionej za granicą, używanej linii automatycznej jedynie palety typu EURO.

1995

W 1995 zainstalowaliśmy jako jeden z pierwszych zakładów w Polsce dedykowaną linię do produkcji palet nietypowych, umożliwiającą kompleksowe zaspokojenie potrzeb klientów oraz optymalne wykorzystanie surowca.

1998

W 1998 roku nabyliśmy teren w Gniewięcinie, w województwie świętokrzyskim, gdzie powstała firma Palko sp. z o.o. produkująca palety EPAL.

2000

W roku 2000 dokonaliśmy zakupu terenu w Jordanowie i przenieśliśmy naszą firmę do nowej lokalizacji. Na nowym, znacznie większym terenie, powstała nowoczesna hala o powierzchni ponad 3000m2, kompleks suszarń oraz nowa linia do produkcji palet EPAL.

2000-2020

W latach 2000-2020 nastąpiły intensywne inwestycje w park maszynowy oraz zakryte przestrzenie magazynowe, a także nowoczesne suszarnie i piece. Nabyliśmy m.in. trzy automatyczne linie do produkcji palet marki Erba OMEV, dwie linie produkcyjne CAPE, dwie automatyczne linie do produkcji palet typu DHP.

2018

W 2018 roku uruchomiliśmy produkcję w naszym nowym zakładzie na Ukrainie, w Czerwonogradzie, skąd dostarczamy palety zarówno na Ukrainę jak i do sąsiednich krajów.

2020

Obecnie Grupa PalettenWerk dysponuje 30ha zadaszonej powierzchni magazynowej, 26 nowoczesnymi suszarniami z rekuperacją oraz 9 w pełni automatycznymi liniami produkcyjnymi

Dlaczego my?

Gigantyczny potencjał produkcyjny i magazynowy oraz pełna obsługa logistyczna stawiają Nas na pozycji lidera branży produkcji palet w Polsce i Europie. Jesteśmy przygotowani w każdym zakresie do sprostania oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Składa się na to nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie, zespół wykwalifikowanych ludzi, zaplecze techniczno-logistyczne oraz nieustanna chęć doskonalenia naszej pracy. Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów są posiadane przez nas liczne certyfikaty m.in. Licencja EPAL (na wszystkie typy palet), Licencja na produkcję palet CP (Chemical Pallets, wszystkie typy), Świadectwo ISPM15, Certyfikat Jakości ISO 9001:2015, Certyfikat PEFC, Upoważnienie AEO i inne. Stosujemy zasadę, że największą wartością jest Nasz Klient.

Paletten
Paletten
Paletten

Ochrona środowiska

Firma PalettenWerk realizuje działania zmierzające do racjonalnego i bezpiecznego oddziaływania na środowisko naturalne. Polityka ekologiczna PalattenWerk obejmuje efektywne i oszczędne gospodarowanie surowcami i energią oraz ograniczenie do minimum negatywnego wpływu procesów produkcyjnych na środowisko.